Začátek soutěžní sezóny aerobik a street dance 2023/2024

zobrazit všechny reportáže

Začátek soutěžní sezóny

Kroužky Aerobiku a Street dance zahájili taneční soutěžní sezónu již začátek března na postupové soutěži Žij pohybem v Praze. Své první vystoupení zde měly choreografie Lázeňská aneb na srdce jsou Poděbrady, která slavila i první úspěch v podobě 2. místa v lize B. Dále se pak závodů zúčastnili Kozí příběh Mise SÝR v kategorii aerobik show a dva týmy ze sportovního aerobiku The greatest showman a La Fiesta. Kroužky Street dance se taktéž účastnili této soutěže v kategorii Dance teams a to s choreografií Peaky Blinders, která získala 1. místo v lize A, dále choreografie Maniacs, která se umístila na 3. místě v lize A a nakonec nejstarší dívky s choreografií HypnotiX taktéž na 1. místě v lize A.

Další soutěž čekala tyto kroužky na konci března a to oblastní kolo Mia festivalu v Pardubicích.

Zde bojovali opět choreografie Kozí příběh mise SÝR a Lázeňská aneb na srdce jsou Poděbrady. Oběma týmům tentokrát jen o pár bodů uteklo 3. místo, ale získaly dostatek bodů, aby se probojovaly do celorepublikového finále v pražské Lucerně. Dále se této soutěže zúčastnily nejstarší týmy Street dance Maniacs a HypnotiX. Maniacs skončili na 3. místě a také získali dostatek bodů k postupu do finále. Velkým překvapením této soutěže byla choreografie HypnotiX, která se v kategorii PROFI umístila na nečekaném 1. místě. Dívky získaly také největší počet bodů ve svém bloku a získaly tak postup do Grand finále v pražské Lucerně, kde se utkají vítězové svých kategorií.

Na začátku dubna se konaly dvě soutěže na domácí půdě v DDM Symfonie, a to hned dva dny za s sebou.

5. 4. 2024 se konalo okresní kolo Středočeského tanečního poháru. Zde jsme měly mnoho choreografií, které vybojovaly spoustu úspěchů a poháry tak zůstaly doma. V kategorii MINI TÝMY 1. stupeň ZŠ se účastnilo duo s Spray dance. V této obsazené kategorii získaly krásné 3. místo. Dále v kategorii MINI TÝMY 2. stupeň ZŠ jsme měli hned tři zástupce. Za aerobik nastoupilo duo La fiesta, které získalo 1. místo a postup do krajského kola a choreografie Vítejte v Japonsku se umístila na 4. místě. Za Street dance nastoupilo duo s choreografií Don’t cry, které získalo 3. místo. V kategorii středních škol byli dvě vystoupení z kroužku Street dance – Bad karma a Screwdrivers. Bad karma získala 3. místo a Screwdrivers 2. místo a postup na kraj. Všechny tyto týmy si své choreografie vymýšlely samy a o to větší úspěchy to byly.

Nejobsazenější kategorii byly velké skupiny 1. stupeň ZŠ. Zde se spolu utkali Peaky Blinders a Kozí příběh mise SÝR. Peaky Blinders si zde vybojovali 1. místo a postup na kraj a Kozí příběh 3. místo. Porota z nich byla ale tak nadšená, že toto vystoupení získalo divokou kartu,
a tudíž i postup na kraj! Na 2. stupni se ve stejné kategorii proti sobě potkali Lázeňská z aerobiku a Maniacs ze Street dance. 1. místo získala Lázeňská aneb na srdce jsou Poděbrady a taktéž postup na kraj. Maniacs se umístili na krásném 3. místě. V kategori středních škol byly pouze dva týmy a jeden z nich byla choreografie HypnotiX. Těm se podařilo porazit druhý tým, získali tak 1. místo a postup na kraj.

6. 4. 2024 probíhala v DDM amatérská nepostupová taneční soutěž Dancefonie. Té se účastnily všechny velké formace z kroužku Street dance. Děti s choreografií Peaky Blinders tentokrát získaly 2. místo, Maniacs se tentokrát na medaile dosáhnout nepodařilo a HypnotiX vybojovali 1. místo. Kroužek aerobik se tentokrát rozjel hned na dvě soutěže najednou. Na Dancefonii byl úplně poprvé tým nejmenší závodnic s choreografií Zlaté rybky, které s v kategorii potkali s Kozím příběhem. Tomu se tentokrát podařilo vyhrát a získat 1. místo a Zlaté rybky si ze své první soutěže přivezly třetí místo. Dále se této soutěže účastnil i duo la Fiesta, které tentokrát získalo 3. místo. Další část aerobiku vyrazila na 2. ligový závod soutěže Žij pohybem. Zde získala choreografie Lázeňská aneb na srdce jsou Poděbrady 1. místo v lize B a dále se účastnili sportovní týmy The greatest showman a La fiesta.

Kroužkům Aerobiku a Street dance gratulujeme k úspěšnému zahájení soutěžní sezóny a držíme palce do dalších závodů.