Za dobrodružstvím s First Lego League

zobrazit všechny reportáže

Zpráva z cesty ff8c0d

Za dobrodružstvím s First Lego League! 

Už v září se náš kroužek robotiky pustil do úkolu - zúčastnit se soutěže First Lego League. Kluci se s vervou pustili do práce a každý pátek pilně skládali a optimalizovali svého robota. Cílem bylo, aby zvládl co nejvíce úkolů v časovém limitu 2,5 minuty. Vedle robota se kluci věnovali i vymýšlení inovativního projektu, který by zaujal porotu.

24. února 2024 nastal den D. Vlakem jsme se vydali na cestu plnou dobrodružství a soutěžního napětí. Na místě se v klucích probudil silný týmový duch, který je provázel po celou dobu.

Absolvovali jsme testovací kolo, tři kola soutěžní a prezentaci před porotou. Kluci neustále optimalizovali robota a pilovali jeho strategii na tratích mimo soutěžní sál. Díky jejich snaze se jim ve druhém kole podařilo dosáhnout našeho nejvyššího skóre!

I když jsme soutěž nevyhráli, odnesli jsme si cenné zkušenosti a poznatky od ostatních týmů i poroty. Shodli jsme se, že účast v soutěži byla skvělým zpestřením kroužku a ukázala nám, jak si stojíme v porovnání s jinými týmy.

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.