Výletníci – výlet do Jílového u Prahy – 18. 5. 2019

zobrazit všechny fotogalerie

Poslední výlet v tomto školním roce byl trošku jiný než ty před tím.

Z Poděbrad jsme vyjeli před osmou ranní s přestupem v Praze na Hlavním nádraží. Zastávka vlaku není přímo v Jílovém u Prahy, které bylo naším dnešním cílem a tak jsme se vydali na cestu již po svých. Po cestě jsme obdivovali krásný železniční viadukt - žulový most se sedmi oblouky a rozpětím 12 metrů je nejvyšším kamenným železničním mostem v České republice, podle některých zdrojů mu připadá také evropské prvenství. Zde jsme také potkali pána, který rýžoval zlato a ukázal nám, jak se to dělá. Na naplánovanou prohlídku školy sv. Josefa jsme si museli pro velký počet zájemců počkat, ale stálo to za to. Po dalším putování nás ještě čekal výstup na 18 m vysokou rozhlednu Pepř a výlet jsme zakončili v Jílovém v cukrárně. Původně plánovanou prohlídku muzea o těžbě zlata jsme sice nestihli, ale za to jsme byli ve štole. Cesta zpět byla 3 dopravními prostředky – autobusem, metrem a vlakem.

I poslední výlet v tomto školním roce se vydařil.

Všichni účastníci, kteří s námi byli na výletech, byli moc príma. Budeme se zase někdy těšit na viděnou.

Vedoucí výletu Mgr. Vlastimil Procházka