Vyhodnocení akcí Panenky pro UNICEF 2021

zobrazit všechny reportáže

Vyhodnocení akcí Panenky pro UNICEF

Do soutěže MISS PANENKA junior se nám od dětí sešlo 10 panenek od 9 tvůrců. Výběr těch „nejkrásnějších“ byl pro nás opravdu moc těžký, protože každá je originál a má svůj nápad nebo provedení dle věku účastníka. Museli jsme ale vybrat 3, které postoupí do dvou soutěží „MISS PANENKA junior“ v UNICEF a „Miss panenka DDM Středočeského kraje“.

Naše porota rozhodla takto:

1. panenka Dominika (kosmonautka)
  2. panenka Johanka
  3. panáček František

Hlasování v soutěži UNICEF proběhne v dubnu a slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční začátkem června 2021. Všechny vyrobené panenky budou poté nabízeny k adopci/prodeji za 600 Kč v rámci projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Vybrané panenky také UNICEF vystaví a nabídne k adopci během Benefiční aukce panenek známých osobností dne 30. listopadu 2021 v Českém muzeu hudby v Praze.

Naši výzvu pro dospělé vyslyšelo 7 účastníků + kolektiv DDM, kteří nám donesli celkem 16 panenek. I tyto panenky budou součástí projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Každá panenka zde představuje jedno dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Panenku si bude moci kdokoliv koupit a spolu s výrobcem panenky se tak bude podílet na očkovací dávce pro jedno dítě.

Pokud vás tento projekt zaujal, můžete si panenku zakoupit na eshop.unicef.cz/panenky. Až budou „naše“ panenky zařazeny do prodeje, tak to jsou Dominika, Johanka, František, Majolenka, Ariel, Amálie, Můza, Růženka, Cindy, Natali, Uli, Filip, Zulu, Magdalenka, Matěj, Irena Sendlerowa, Líza, Luisa, Lota, Marie, Róza, Evelína, Leontýna, Majda, Andulka a Alžběta, které zastupující země Česko, Švýcarsko, Švédsko, Polsko či Ugandu. Anebo se k nám přidejte při výrobě panenek v příštím roce.

Všem zúčastněným moc děkujeme a všem 26 panenkám přejeme brzkou adopci.

Již byly vyhlášeny výsledky soutěže MISS PANENKA DDM STŘEDOČESKÉHO KRAJE.

1. MÍSTO - HERMIONA
  2. MÍSTO – FRANTIŠEK – nominován za DDM Symfonie