CESTA - odkud kam vede v DDM

zobrazit všechny reportáže

Svépomocná skupina CESTA

Svépomocná skupina CESTA na podporu pečujících osob a jejich rodin vznikla v lednu 2022 z iniciativy mé a mojí kamarádky Jany. Obě jsme matky, které pečují o zdravotně postižené syny.

Pečující osobou bývá nejčastěji rodič, potomek nebo někdo blízký. Jsou to lidé, kteří obětavě a s velkým nasazením pečují o své rodinné příslušníky často na úkor své vlastní seberealizace. Z přemíry starostí, strachu, únavy a pocitu bezmocnosti se často cítí osamělí.

Proto jsme se s Janou rozhodly založit svépomocnou skupinu pečujících. Chtěly jsme se podělit o vlastní zkušenosti, vyslyšet zkušenosti jiných, navzájem se podpořit a najít pochopení.

Na začátku nás vůbec nenapadlo s jak pozitivní odezvou se náš nápad setká. Již téměř dva roky se každý pátek v Domě dětí a mládeže Symfonie v Poděbradech schází skupina pečujících, pro které organizujeme přednášky, relaxační cvičení, různé druhy terapie aj. Ale hlavně se nám podařilo vytvořit malé společenství lidí se stejným životním posláním, kteří mají potřebu sdílet své zkušenosti a zažít pocit, že je někdo chápe a podporuje.

Noví účastníci jsou vřele vítáni!

Příspěvek arteterapeutky Ireny Kohoutové

Cesta...je pro mne krásná skupina rodičů, kteří i přes veškeré životní překážky vytváří velmi bezpečné a podporující prostředí. 

Jsem ráda, že mohu být součástí jako arteterapeutka.

Irena Kohoutová

 

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.