Bowling - juniorské mistrovství ČR

zobrazit všechny reportáže

Hráči zájmového útvaru DDM Symfonie bowling Poděbradští tygři se o víkendu 4. a 5. května zúčastnili juniorského mistrovství ČR v pardubické herně Bowlingzone, kam se kvalifikovali přes regionální mistrovství v Praze. První den hráli žáci od 10 do 12 let. V této kategorii se na 14. místě umístil Jim Heerik, který si zde hodil svůj nový rekord 192 kuželek, a na 17. místě se umístil i náš nováček Filip Knapík, který si vyházel svůj dosavadní nejlepší průměr 130 kuželek.

V neděli odehrála starší kategorie, junioři 13-15 let a 16-18 let.

V kategorii 16-18 let bojovala Tereza Strejcová, které jen těsně uteklo čtvrté postupové místo a tím jistá medaile. Nenavázala tak na loňský úspěch a obsadila pěkné 5. místo.

Ovšem v kategorii 13-15 let se slavil velký úspěch. Tam zazářila Iva Nováková, která se po napínavém semifinále probojovala až do finále, kde bohužel nestačila na soupeřku a obsadila vynikající druhé místo.

Rádi přivítáme nové kamarády se zájmem o sportovní bowling. Jsme již dlouholetí účastníci juniorské bowlingové extraligy organizované ČBA.

Kroužek funguje pod DDM Symfonie Poděbrady, kde můžete získat bližší informace.